angle-left گام بلند مهارت آموزی سربازان نتیجه داد/ 62 سرباز (طرح تاپ) راهی صنایع شدند
سرپرست مرکز توسعه و فناوری و صنایع پیشرفته معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت از مشغول به کار شدن 62 سرباز در راستای طرح تاپ به عنوان امریه در بنگاه­های تولیدی و تجاری بزرگ خبر داد.

به گزارش شاتا، بهناز بختیاری چهارلنگ با بیان این مطلب، افزود: از آنجایی که بخش سرباز تاپ، از آبان ماه سال 99 عملیاتی شده است، در سال گذشته، 43 سرباز و در سه ماهه نخست سال جاری با تخصیص مجدد 100 سهمیه از سوی ستاد کل نیروهای مسلح، 19 سرباز (2 نفر از افراد اعزام شده دانش ­آموخته مقطع دکتری و مابقی کارشناسی ارشد) در رشته­ های تحصیلی مهندسی مکانیک، مهندسی مواد، مهندسی معدن و ... به عنوان امریه در بنگاه­های تولیدی و تجاری بزرگ مشغول به فعالیت شده­اند.

وی تصریح کرد: تاکنون بیش از 1300 موقعیت در واحدهای تحقیق و توسعه بنگاه­های داوطلب برای جذب سرباز امریه تاپ معرفی و 620 دانش ­آموخته تحصیلات تکمیلی به عنوان متقاضی در سامانه تاپ ثبت ­نام نموده ­اند.

سرپرست مرکز توسعه و فناوری و صنایع پیشرفته معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت اعلام کرد: از این میان، نزدیک به 200 مورد پرونده تکمیل و جهت انجام ارزیابی و تعریف پروژه در واحدهای تحقیق و توسعه متناسب با تخصص دانش ­آموختگان، در دبیرخانه ستادی طرح تاپ مورد بررسی قرار گرفته­ است.